Dette er tekstversionen af Medlemmer
Klik her for at komme til den grafiske version af Medlemmer

Forside - Læs op - Sitemap


Medlemmer


Formandskab

Helle Adolfsen
Sygeplejefaglig direktør, Sygehus Lillebælt
Helle.Adolfsen@rsyd.dk

Jeanette Rokbøl, sundhedschef
Jeanette.Rokbol@middelfart.dk

Lene Søndergaard
Praksiskonsulent, Middelfart
lene-soendergaard@dadlnet.dk

 

Medlemmer, Sygehus Lillebælt

Lone Bach Kristensen, teamleder
Lone.Bach.Kristensen@rsyd.dk

Erna Kristine Bjerggaard, oversygeplejerske
Ortopædkirurgisk Afdeling
Erna.Kristine.Bjerggaard@rsyd.dk

Kirsten Damgaard Bisgaard, oversygeplejerske
Medicinsk Afdeling
Kirsten.Damgaard.Bisgaard@rsyd.dk

Ejler Ejlersen, ledende overlæge
Medicinsk Afdeling
Ejler.Ejlersen@rsyd.dk

Deirdre Mary Toft, chefterapeut
Fysioterapien, Kolding Sygehus
Deirdre.Mary.Toft@rsyd.dk

Marianne Toft Madsen, oversygeplejerske
Børn- og Ungeafdelingen
Marianne.Toft.Madsen@rsyd.dk

Rikke Bagge Schou, oversygeplejerske
Rygcenter Syddanmark
Rikke.Bagge.Schou@rsyd.dk


Medlemmer, Middelfart Kommune

Jeanette Rokbøl, sundhedschef
Jeanette.Rokbol@middelfart.dk

 

Medlemmer, Kolding Kommune

Heidi Nordahl Jensen
Chef for Sundhed og Sygepleje, Kolding Kommune
heinj@kolding.dk


Medlemmer, Billund Kommune

Lene Bruun, leder af sundhedsstaben
leb@billund.dk

Pia Mejborn, områdechef for voksenstøtte
pme@billund.dk

 

Medlemmer, Vejen Kommune

Kirsten Dyrholm, afdelingschef
Sundhed og Sammenhæng
KDH@vejen.dk

 

Medlemmer, Fredericia Kommune

Marianne Hansen, plejechef
Marinanne.Hansen@fredericia.dk

Line B. Christensen, strategisk sundhedskonsulent
Line.Christensen@fredericia.dk

 

Medlemmer, Vejle Kommune

Diana Krogstrup, chef for Sundhed & Forebyggelse
dkrog@vejle.dk

Helle Brinch, seniorchef
helie@vejle.dk

Afventer nyt medlem

 

Medlemmer, Psykiatrien

Peter Jezek
Oversygeplejerske, Psykiatrisk Afdeling Kolding/Vejle
Peter.Jezek@rsyd.dk

Afventer nyt medlem

 

Medlemmer, praksissekoren

Claus Noringriis, praksiskonsulent
clausnoringriis@viuf.dk


Sekretariat

Dorthe Høj Nielsen, udviklingskonsulent
Middelfart Kommune
Dorthe.HojNielsen@middelfart.dk

Helle Laursen, direktionsassistent
Sygehus Lillebælt
Helle.Laursen2@rsyd.dk

 

 

 




Region Syddanmark - Email: kontakt@regionsyddanmark.dk