Dette er tekstversionen af Medlemmer
Klik her for at komme til den grafiske version af Medlemmer

Forside - Læs op - Sitemap


Medlemmer


Formandskab

Helle Adolfsen
Sygeplejefaglig direktør, Sygehus Lillebælt
Helle.Adolfsen@rsyd.dk

Heidi Nordahl Jensen
Chef for Sundhed og Sygepleje, Kolding Kommune
heinj@kolding.dk

Lene Søndergaard
Praksiskonsulent, Middelfart
lene-soendergaard@dadlnet.dk

 

Medlemmer, Sygehus Lillebælt

Lone Bach Kristensen, teamleder
Lone.Bach.Kristensen@rsyd.dk

Bente Trier Kaarup, oversygeplejerske
Ortopædkirurgisk Afdeling
Bente.Trier.Kaarup@rsyd.dk

Kirsten Damgaard Bisgaard, oversygeplejerske
Medicinsk Afdeling
Kirsten.Damgaard.Bisgaard@rsyd.dk

Ejler Ejlersen, ledende overlæge
Medicinsk Afdeling
Ejler.Ejlersen@rsyd.dk

Deirdre Mary Toft, chefterapeut
Fysioterapien, Kolding Sygehus
Deirdre.Mary.Toft@rsyd.dk

Marianne Toft Madsen, oversygeplejerske
Børn- og Ungeafdelingen
Marianne.Toft.Madsen@rsyd.dk

Rikke Bagge Schou, oversygeplejerske
Rygcenter Syddanmark
Rikke.Bagge.Schou@rsyd.dk


Medlemmer, Middelfart Kommune

Jeanette Rokbøl, sundhedschef
Jeanette.Rokbol@middelfart.dk

 

Medlemmer, Kolding Kommune

Birgitte Munk Grunnet, chefkonsulent
bigru@kolding.dk


Medlemmer, Billund Kommune

Lene Bruun, leder af sundhedsstaben
leb@billund.dk

Pia Mejborn, områdechef for voksenstøtte
pme@billund.dk

 

Medlemmer, Vejen Kommune

Kirsten Dyrholm, afdelingschef
Sundhed og Sammenhæng
KDH@vejen.dk

Ulrik Skyum Christensen, chef
Sundhed og Sammenhæng
ulrch@vejen.dk

Medlemmer, Fredericia Kommune

Mona Nederby Larsen, pleje- og omsorgschef
mona.n.larsen@fredericia.dk

 

Medlemmer, Vejle Kommune

Diana Krogstrup, chef for Sundhed & Forebyggelse
dkrog@vejle.dk

Helle Brinch, seniorchef
helie@vejle.dk

Peter Karm, direktør for Økonomi, Arbejdsmarked & Sundhed
petka@vejle.dk

 

Medlemmer, Psykiatrien

Peter Jezek
Oversygeplejerske, Psykiatrisk Afdeling Kolding/Vejle
Peter.Jezek@rsyd.dk

 

Medlemmer, praksissekoren

Claus Noringriis, praksiskonsulent
clausnoringriis@viuf.dk


Sekretariat

Birgitte Munk Grunnet, sundhedsplanlægger
Kolding Kommune
bigru@kolding.dk

Helle Laursen, direktionsassistent
Sygehus Lillebælt
Helle.Laursen2@rsyd.dk

 

 

 




Region Syddanmark - Email: kontakt@regionsyddanmark.dk