Gå til indhold
FORSIDEN | LÆS OP | REN TEKST | PRINT | SITEMAP |
Header

Teknisk Afdeling

Teknisk Afdeling forestår den tekniske og byggetekniske drift og vedligeholdelse - herunder bygninger, udearealer, varme, vand og apparatur.

Teknisk Afdeling har én samlet ledelse, som deler ansvaret for Sygehus Lillebælts tre matrikler mellem sig. Afdelingsledelsen er ansvarlig for at koordinere aktiviteterne på tværs.

 

 

Teknisk chef Kolding, Vejle og Middelfart

Tommy Palmholt
E-mail: tommy.palmholt@rsyd.dk

Souschef for Tekniske Systemer
Søren Krogh Christiansen
E-mail: soren.krogh.christiansen@rsyd.dk

Souschef for Projektafdelingen
Ole Lundhede
E-mail: ole.lundhede@rsyd.dk

Teknisk Afdeling Kolding

Teknisk Afdeling Kolding

Sygehusvej 24
6000 Kolding
Tlf. 7636 2867
E-mail: SLB-teknisk.kolding@rsyd.dk

Souschef Kolding Sygehus
Trine Andresen
E-mail: trine.andresen@rsyd.dk

Teknisk Afdeling Vejle

Beriderbakken 4
7100 Vejle
Tlf. 7940 5100
E-mail: teknisk.afdeling.vejle@rsyd.dk

Souschef Vejle Sygehus
Thomas Brynning
E-mail: thomas.brynning@rsyd.dk

Teknisk Afdeling Middelfart

Østre Hougvej 55 
5500 Middelfart
Tlf. 6348 4551
E-mail: teknisk.afdeling.middelfart@rsyd.dk

 



Siden er sidst opdateret 20-02-2020.
Kontakt: admtda



Sygehus Lillebælt | Telefon 76 36 20 00 | Send sikker e-mail til Sygehus Lillebælt